Різновиди колючого дроту
Колючий дріт має безліч різних різновидів, що відрізняються один від одного конструкцією, технологією виготовлення, наявністю захисного покриття, кроком розташування шипів та іншими параметрами. Залежно від кількості ниток сталевого дроту колючий дріт може бути одноосновним та двоосновним. Для захисту від корозії колючий дріт може бути оцинкований або покритий полівінілхлоридом, у другому випадку може бути отриманий колючий дріт різних кольорів. Основи колючого дроту можуть бути звиті в одному або різних напрямках, як основа може використовуватися дріт діаметром від 1,8 до 4 мм, а типовий крок розташування шипів становить 5; 7,5; 10; 12,5 та 15 см.
Дріт колючий одноосновний
Дріт колючий одноосновний є однією ниткою сталевого дроту, на яку намотані дротяні відрізки, що утворюють шипи колючого дроту. Одноосновний колючий дріт дешевший за інші типи колючого дроту і застосовується в основному в сільському господарстві для зведення огорож і парканів.
Дріт колючий двоосновний
Дріт колючий двоосновний явяляє собою дві нитки сталевого дроту, скручені між собою. На одну або обидві нитки основи через певні відстані намотані відрізки сталевого дроту, що утворюють гострі шипи. Двоосновний колючий дріт міцніший за одноосновний, тому область його застосування набагато ширша. Двоосновний колючий дріт застосовується для різних парканів та огорож, що використовуються в сільському господарстві, а також для встановлення на паркани для захисту території від сторонніх.
Оцинкований колючий дріт
Оцинкований колючий дріт від звичайного відрізняється наявністю захисного цинкового покриття, що захищає його від корозії. У більшості випадків колючий дріт виробляється без цинкового покриття для зниження його вартості, але економити на цьому не потрібно - колючий дріт оцинкований служить набагато довше, ніж його аналог без захисного покриття. З цинковим покриттям виробляється як одноосновний, так і двоосновний колючий дріт.
Колючий дріт із ПВХ покриттям
Колючий дріт з ПВХ покриттям є альтернативою оцинкованому колючому дроту, але як захисне покриття в цьому випадку використовується не цинк, а полівінілхлорид. Як і цинк, ПВХ надійно захищає поверхню колючого дроту від корозії, не знижуючи його захисних властивостей. Крім того, колючий дріт з полімерним покриттям може бути виготовлений будь-якого необхідного кольору. За допомогою ПВХ покриття можна зробити колючий дріт непомітним або, навпаки, підкреслити його наявність та відлякати потенційного порушника периметра.
Історія колючого дроту
Колючий дріт був винайдений у другій половині дев'ятнадцятого століття у Сполучених Штатах Америки як дешевий та ефективний матеріал для спорудження загонів для великої рогатої худоби. Згодом колючий дріт став використовуватися у сільському господарстві, а й у багатьох інших галузях – у місцях ув'язнення, на режимних об'єктах, у військових діях тощо. В одних галузях, наприклад – у сільському господарстві, звичайний колючий дріт https://egoza.com/ua/catalog/barbed-wire продовжує широко використовуватися, в інших – у військовій справі та охороні важливих об'єктів, він майже повністю поступився місцем сучасному аналогу – колючому ріжучому дроту Єгоза.
Монтаж колючого дроту
Монтаж колючого дроту – важлива складова ефективного використання цього засобу захисту периметра. Правильно встановлений колючий дріт надійно захистить огороджену їм територію, а кустарно змонтовані загородження з колючого дроту і виглядатимуть погано, і захисний ефект від них буде мінімальний. З цієї причини монтажем колючого дроту повинні займатися фахівці, які мають досвід встановлення колючого дроту і мають усі необхідні навички для проведення монтажних робіт.