Перейти до основного вмісту

Колючий дріт Єгоза та паркани

Паркани та огорожі, колючий та ріжучий дріт

Для захисту будь-якої території або об'єкта від стороннього втручання традиційно використовуються паркани та колючий дріт у різних комбінаціях між собою. Для огорожі території можуть використовуватися тільки паркани – паркан зі звареної сітки, паркан із зварених панелей, паркан із профільованого листа, паркан із сітки рабиця, а також цегляний або бетонний паркан. У той же час будь-який паркан можна значно зміцнити, якщо на нього буде встановлений звичайний колючий дріт, сучасний ріжучий дріт Єгоза, або будь-який тип загороджень з колючого або ріжучого дроту. Захисні властивості будь-якого паркану можна посилити, встановивши на нього колючу сітку Єгоза, яка спеціально розроблена для зведення та зміцнення парканів. Але для огородження території не завжди потрібна сама огорожа – сучасні типи загороджень дозволяють звести паркан без паркану. Такими варіантами огородження території є зведення паркану з колючого дроту, з ріжучого дроту Єгоза, із плоского загородження або спірального бар'єру Єгоза, колючої сітки Єгоза, а також встановивши замість паркану пірамідальне загородження Єгоза, що складається з кількох спіральних загороджень.

Дріт колючий

Історія колючого дроту почалася десь у середині ХІХ століття, коли вперше було отримано патент на новий тоді винахід – колючий дріт. Було це у Сполучених Штатах, і колючий дріт призначався для абсолютно мирних цілей – з нього виготовляли дешеві та ефективні загородження для худоби. Надалі область застосування колючого дроту суттєво розширилася. Надалі колючий дріт став широко застосовуватися у військових діях, а в середині ХХ століття колючий дріт став символом тоталітарних режимів з їх виправними установами.

В даний час звичайний колючий дріт використовується в основному для зведення огорож у тваринництві, а також для захисту автомобільних шляхів та залізниць, а також інших аналогічних об'єктів, від проникнення на них диких тварин. Але для вирішення відповідальних завдань звичайний колючий дріт вже не зовсім підходить. Для створення надійних загороджень для ефективної охорони різних об'єктів військового та цивільного призначення зараз переважно використовується сучасний колючий дріт Єгоза. Так само, як і область застосування, конструкція колючого дроту з моменту його винаходу також істотно змінилася.

Дріт Єгоза

Дріт колючий Єгоза є сучасним і більш досконалим аналогом звичайного колючого дроту, винайденого ще в другій половині дев'ятнадцятого століття. Для зміцнення парканів та огорож використовується як просто колючий дріт Єгоза, так і різні типи загороджень з цього колючого дроту – спіральний бар'єр безпеки, що використовує принцип спіралі Бруно, плоский бар'єр безпеки, мобільний бар'єр безпеки, колюча сітка, пірамідальні загородження та інші захисні загородження.

Колючий дріт Єгоза має високі захисні властивості, і не випадково він використовується для створення загороджень навколо об'єктів, що потребують посиленої охорони – це електростанції та аеропорти, великі підприємства, військові об'єкти та об'єкти міністерства внутрішніх справ. Завдяки високій ефективності, колючий дріт Єгоза також широко використовується для захисту невеликих об'єктів – торгових та складських приміщень, автомобільних стоянок та заправних станцій, території невеликих підприємств та приватної власності. Загородження з колючого дроту Єгоза дозволяють забезпечити надійну та ефективну охорону території практично будь-яких об'єктів.

Паркани та огородження

Мабуть, не існує у світі іншого такого об'єкта, що має таку різноманітну конструкцію та виконання, як звичайний паркан. І всі ці варіанти огорож, незалежно від його висоти, протяжності або матеріалів, з яких він був виготовлений, призначені для однієї мети – захистити якусь територію для того, щоб на неї було складніше проникнути або залишити її. А вже залежно від особливостей огороджуваної території та об'єктів, розташованих на цій території, вибирається конструкція та комплектація паркану, необхідного для її огородження.

Для огородження території можуть використовуватись паркани різного типу. Це може бути міцний і важкий паркан із цегли або бетону, а може бути легка, але в той же час міцна огорожа зі зварної сітки або паркан зі зварних панелей. Дешево та ефективно огородити територію можна за допомогою паркану з профільованого листа, а більш універсального огородження, ніж паркан із сітки рабиця, складно собі уявити. Крім того, будь-який паркан може бути використаний як базова огорожа, на яку може бути встановлено як звичайний колючий дріт, так і сучасний ріжучий дріт Єгоза або різні типи загороджень з ріжучого дроту Єгоза.